ChatGPT Nedir ?

Heryerde bir chatgpt efsanesi dolaşıyor.
Nedir bu chat gpt herşeyi biliyormuş yapay zekaymış yok isanların işini elinde alacakmış, avukatlıkta yapıyormuş doktorlukta, sınavlara girip sınavlardan çok iyi sonuç alıyormuş vs. bir sürü şey duydum...

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
Bu yapay zeka dedikleri şey Chat GTP ne oluyor tam olarak ?

Misafir tarafından tarihinde soruldu.
Chat GPT piyasadaki en pöpüler yapay zeka/dil modeli uygulamasıdır diyebilirim.

ChatGPT'nin ne olduğu anlayabilmeniz için önce yapay zeka hakkında da biraz bilgi sahibi olmanız gerekiyor.
Misafir tarafından tarihinde cevaplandı.
ChatGPT bir yapay zeka diyebiliriz.
Yapay zeka, bilgisayar sistemlerinin insan benzeri bir şekilde düşünme ve karar verme yeteneği kazanmasını hedefleyen bir bilim dalıdır.
Misafir tarafından tarihinde cevaplandı.
ChatGPT, doğal dil işleme adı verilen bir teknolojiyi kullanarak insanlarla sohbet edebilen bir yapay zeka programıdır. Yani, ChatGPT ile yazılı metin yoluyla iletişim kurabilir ve sorular sorabilirsiniz. ChatGPT, size anlamlı ve mantıklı yanıtlar üretebilmek için önceden büyük bir veri kümesiyle eğitilmiştir.

Örneğin, ChatGPT'ye "Hava durumu nasıl?" diye sorarsanız, size mevcut hava durumuyla ilgili bir yanıt verebilir. Ayrıca, ChatGPT ile film önerileri alabilir, dilbilgisi kuralları hakkında bilgi edinebilir, genel kültür sorularını cevaplayabilir veya hobiyle ilgili ipuçları alabilirsiniz.

ChatGPT, birçok farklı uygulama alanında kullanılabilir. Öğrenme ve bilgi edinme, soru cevaplama, dil desteği ve eğlence gibi alanlarda size yardımcı olabilir. Ancak, ChatGPT'nin ürettiği yanıtların her zaman doğru veya güncel olmadığını unutmamanız önemlidir.

Sonuç olarak, ChatGPT, size sorularınızı cevaplayabilen bir yapay zeka modelidir. Önceden eğitildiği için birçok konuda yardımcı olabilir, ancak bazen yanıtları doğrulamak ve kendi takdirinize göre değerlendirmek önemlidir.
Misafir tarafından tarihinde cevaplandı.
Microsoft tarafından desteklenen, OpenAI tarafından geliştirilen bir yapay zeka modelidir.
Misafir tarafından tarihinde cevaplandı.
soru sor
Lütfen bekleyin sayfa yükleniyor ...